Americký velvyslanec Bijan Sabet navštívil naši adaptační skupinu ukrajinských dětí v Jankovcově ulici.

Ve čtvrtek 27. 4. 2023 navštívil naši adaptační skupinu americký ambasador. Naše adaptační skupina byla prvním místem návštěv velvyslance USA Bijana Sabeta se svou ženou Lauren Sabet a organizací UNICEF v zařízeních zaměřených na podporu dětí. Návštěvu zprostředkovala organizace UNICEF, která se prostřednictvím grantového programu MPSV podílí na financování této adaptační skupiny pod vedením Mateřské školy, Prahy 7, Nad Štolou 6 a dalších obdobných projektů na pomoc těm nejvíce zranitelným skupinám dětí po celé České republice. Setkání se účastnila radní Prahy 7 pro školství a vzdělávání Hana Šišková.

Pan velvyslanec se blíže seznámil s fungováním adaptační skupiny, do které pravidelně dochází 25 dětí ve věku od 3 do 6 let. Děti si zde postupně zvykají na nové prostředí, získaly možnost hrát si, učit se a rozvíjet se v bezpečném a příjemném prostředí a připravují se na přechod do mateřských a základních škol. V adaptační skupině pracují tři úžasné paní učitelky z Ukrajiny. Děti se zde učí aktivně český jazyk s lektorkou, která dochází do skupiny 2-3 krát týdně. Podpora dětí a každodenní péče o ně umožňuje rodičům dětí pravidelně docházet do zaměstnání a plnohodnotně se zapojit do českého prostředí.

fotografie UNICEF
fotografie UNICEF
fotografie UNICEF
fotografie UNICEF
fotografie UNICEF
fotografie UNICEF
fotografie UNICEF
fotografie UNICEF
fotografie UNICEF
fotografie UNICEF