Co dítě potřebuje do MŠ

Co dítě potřebuje do MŠ

Každé dítě má v šatně závěsný kapsář (MŠ Nad Štolou), nebo skříňku (MŠ Janovského) a místo na boty se svou značkou:

  • bačkůrky – přezůvky do třídy (s pevnou patou)
  • pohodlné oblečení do třídy, které nebude dětem bránit pustit se do sportovních a tvůrčích aktivit. Dítě v tomto oděvu stráví většinu dne. Je proto velice důležité, aby se v něm dítě cítilo opravdu příjemně.
  • oblečení na pobyt venku – vždy přizpůsobit aktuálnímu počasí, klimatickým změnám, včetně pokrývky hlavy, vhodné obuvi na sportování
  • náhradní oblečení, které zůstává v kapsáři (spodní prádlo, ponožky, legíny, tepláky, tričko)
  • pyžamo pro děti, které zůstávají po obědě ve školce na spinkání (v pondělí si děti přinesou čisté, a v pátek si ho odnesou domů, na vyprání)

Přimlouváme se za oblečení:

s jednoduchým oblékáním, zapínáním, aby se mohlo dítě co nejvíce oblékat samo. Také doporučujeme, aby šlo o oblečení , které si děti mohou ušpinit při tvoření či pobytu venku. Oblečení, prosím, dětem podepište, zabráníte tím případným výměnám i ztrátám. Kontrolujte, prosím, čistotu oblečení a podle potřeby je vyměňujte.